X
X

Reseller Hosting nedir?

AnasayfaYazılarHostinglerReseller Hosting nedir?

Reseller Hosting Nedir?

Reseller Hosting aslında bir kiralama biçimidir. Burada kiralanan şey hostingdir. Kurumsal firmalar kendi hosting hizmetlerini sağlamak için Reseller Hosting’e başvururlar. Kurumsal firmalar böylelikle Hosting hizmetini kiralayıp kendi müşterilerine satabilmektedir. Bu Reseller Hosting olarak adlandırılır ve kurumsal firmalar tarafından olukça tercih edilen bir yöntemdir. 

Reseller Hosting Nasıl Çalışır?

Öncelikle hosting hizmeti vermek isteyen kurumsal firma, hosting şirketi araştırma yapar. Araştırma sonucu firma kendisine en uygun (burada uygunluktan amaçlanan şeye hizmet etmesidir.) olan hosting şirketini seçmelidir. 

Şirket seçiminden sonra hedef için uygun paket seçilmeli ve satın alınmalıdır. Burada önemli olan nokta hedef kitlenin belirlenip  onların ilgisini çekecek pakete yatırım yapılmasıdır. Böylelikle seçilen paket müşterilere aktarımda kolaylık sağlayacak ve işleri olukça kolaylaştıracaktır.

Ardından esasen en önemli işe girişilmedir. Yani müşteriler için hedef pazarı oluşturmayı ve bunu anlamayı. Bunu anlamak oldukça elzem zira bu anlaşıldığında hedef kitleye pazarlama yapmak ve müşterileri memnun etmek çok daha kolay olacaktır.

Tüm bunları anladıktan ve uyguladıktan sonra, kendi müşteri kitlenizi tanıyacak ve onlara uygun paketler oluşturmanız gerekecektir. Bu paketler tüm müşterileriniz için özenle seçilmeli ve onlara uygun olarak hedeflerine hizmet etmelidir.

Bunun ardından hizmetlerin fiyatı belirlenmelidir. Fiyatlar müşterilerin ekonomik durumu gözetilerek ve onların ihtiyaçlarına hitap  edecek şekilde fiyatlandırma yapılmalıdır. Bu fiyatlar hem size kar getirmeli hem de müşteriyi memnun etmelidir. Dolayısıyla bu ince çizgiyi tutturmak oldukça önemlidir.

Bu aşamadan sonra Hosting hizmetlerini satmaya ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Reseller Hosting Faydaları:

Reseller Hosting faydaları genel olarak size sağladığı imkanlarla ön plana çıkar. Reseller Hosting ile birlikte;

  • Bir hosting şirketi gibi hareket edersiniz.
  • Hızlıca kara geçebilirsiniz.
  • Kendi müşteri kitlenize göre paket oluşturabilirsiniz.
  • Kendi markanızı oluşturabilir ve edimleri faturalandırabilirsiniz. 
  • Müşterilerinize özel panel oluşturabilirsiniz.
  • Düşük maliyetler ile yüksek karı düzenli sağlayabilirsiniz.

Peki en iyi hosting sağlayıcısının hangisi olduğu nasıl tespit edilir?

Bunun belli başlı kriterleri vardır. Bunlar; para iade garantisi veren hosting sağlayıcıları, kapsamlı e posta özellikleri sağlayıcıları, üst düzey veri tabanı sahipleri, sınırsız destek veren firmalar ve yüksek performans veren firmalardır.

Reseller Hosting size hosting sahibi olmadan hosting satmanızı sağlayan bir uygulamadır ve bununla kısa zamanda iyi kar edebilirsiniz ancak dikkatli ve sağlam  adım atılması elzemdir.


Top